Plugins - WP-PageNavi - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (37 entries)

en: Page %d
da_DK: Side %d

note: Description of the plugin/theme
en: Adds a more advanced paging navigation to your WordPress blog
da_DK: Tilføjer en mere avanceret sidenummerering navigation til dit website

en: Last &raquo;
da_DK: Sidste &raquo;

en: &laquo; First
da_DK: &laquo; Første

en: Page %CURRENT_PAGE% of %TOTAL_PAGES%
da_DK: Side %CURRENT_PAGE% af %TOTAL_PAGES%

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings <strong>saved</strong>.
da_DK: Indstillinger <strong>gemt</strong>

en: Page Navigation Options
da_DK: Side navigation indstillinger

en: For example, if mutiple is 5, it will show: 5, 10, 15, 20, 25
da_DK: F.eks. hvis "gang med" er 5, vil der vises: 5, 10, 15, 20, 25

en: Show Larger Page Numbers In Multiples Of
da_DK: Vis større spring i side numre i spring af

en: Enter 0 to disable.
da_DK: Skriv 0 for at deaktivere.

en: For example, WP-PageNavi will display: Pages 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.
da_DK: F.eks. vil der vises: Sider 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.

en: Larger page numbers are in addition to the normal page numbers. They are useful when there are many pages of posts.
da_DK: Større side numre er nyttige i forhold til normale side numre, når der er rigtig mange sider.

en: Number Of Larger Page Numbers To Show
da_DK: Antal spring der skal vises

en: Number Of Pages To Show
da_DK: Antal Sider der skal vises

en: Show navigation even if there's only one page.
da_DK: Vis navigationen selvom der kun er én side.

en: Always Show Page Navigation
da_DK: Vis Side navigation altid

en: Drop-down List
da_DK: Drop-down liste

en: Page Navigation Style
da_DK: Side navigation udseende

en: No
da_DK: Nej

en: Yes
da_DK: Ja

en: Use pagenavi-css.css
da_DK: Brug pagenavi-css.css

en: Leaving a field blank will hide that part of the navigation.
da_DK: Efterlades et blankt felt, vil det skjule den del af navigationen.

en: Page Navigation Text
da_DK: Side navigation tekst

en: Text For Next ...
da_DK: Tekst til Næste ...

en: Text For Previous ...
da_DK: Tekst til Forrige ...

en: Text For Next Page
da_DK: Tekst til Næste side

en: Text For Previous Page
da_DK: Tekst til Forrige side

en: Text For Last Page
da_DK: Tekst til Sidste side

en: Text For First Page
da_DK: Tekst til Første side

en: Text For Page
da_DK: Tekst til Side

en: The page number.
da_DK: Sidenummeret.

en: Text For Current Page
da_DK: Tekst til Aktuelle side

en: The total number of pages.
da_DK: Antallet af sider total.

en: The current page number.
da_DK: Det aktuelle sidenummer.

en: Text For Number Of Pages
da_DK: Tekst til Antal sider

en: PageNavi Settings
da_DK: PageNavi indstillinger
