Plugins - WP-PageNavi - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Page %d
fi: Sivu %d

note: Description of the plugin/theme
en: Adds a more advanced paging navigation to your WordPress blog
fi: Lisää WordPress blogiin edistyneemmän sivunavigoinnin

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WP-PageNavi
fi: WP-PageNavi (WP-sivunavigointi)

en: Last &raquo;
fi: Viimeinen &raquo;

en: &laquo; First
fi: &laquo; Ensimmäinen

en: Page %CURRENT_PAGE% of %TOTAL_PAGES%
fi: Sivu %CURRENT_PAGE% (%TOTAL_PAGES%)

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings <strong>saved</strong>.
fi: Asetukset <strong>tallennettu</strong>.

en: Page Navigation Options
fi: Sivunavigoinnin valinnat

en: For example, if mutiple is 5, it will show: 5, 10, 15, 20, 25
fi: Esimerkiksi, jos kerrannaisluku on 5, sivunumerot ovat: 5, 10, 15, 20, 25

en: Show Larger Page Numbers In Multiples Of
fi: Kirjoita Suuret sivunumerot luvun kerrannaisina

en: Enter 0 to disable.
fi: Kun kirjoitat 0, niin ei käytetä.

en: For example, WP-PageNavi will display: Pages 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.
fi: Esimerkiksi, WP-sivunavigointi näyttää: Sivut 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.

en: Larger page numbers are in addition to the normal page numbers. They are useful when there are many pages of posts.
fi: Tavallisten sivunumeroiden lisäksi on Suuret sivunumerot. Ne ovat hyödyllisiä kun on monta sivua artikkeleita.

en: Number Of Larger Page Numbers To Show
fi: Suurempia sivunumeroita näytetään kpl.

en: Number Of Pages To Show
fi: Sivuja näytetään kpl.

en: Show navigation even if there's only one page.
fi: Näytä navigointi, vaikka on vain yksi sivu.

en: Always Show Page Navigation
fi: Näytä aina sivunavigointi

en: Drop-down List
fi: Pudotuslista

en: Normal
fi: Normaali

en: Page Navigation Style
fi: Sivunavigoinnin tyyli

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Use pagenavi-css.css
fi: Käytä pagenavi-css.css -tyylitiedostoa

en: Leaving a field blank will hide that part of the navigation.
fi: Kun kenttä on tyhjä, kyseistä navigoinnin osaa ei käytetä.

en: Page Navigation Text
fi: Sivunavigoinnin tekstit

en: Text For Next ...
fi: Teksti Seuraava ...

en: Text For Previous ...
fi: Teksti Edellinen ...

en: Text For Next Page
fi: Teksti  josta seuraavalle sivulle

en: Text For Previous Page
fi: Teksti  josta edelliselle sivulle

en: Text For Last Page
fi: Teksti  josta viimeiselle sivulle

en: Text For First Page
fi: Teksti josta 1. sivulle

en: Text For Page
fi: Teksti sivulle

en: The page number.
fi: Sivunumero.

en: Text For Current Page
fi: Teksti esillä olevalle sivulle

en: The total number of pages.
fi: Sivuja yhteensä kpl.

en: The current page number.
fi: Esillä olevan sivun numero.  (Suom. käytä: "Sivu %CURRENT_PAGE% (%TOTAL_PAGES%)"  -tekstiä tässä kentässä.)

en: Text For Number Of Pages
fi: Teksti sivujen lukumäärälle

en: PageNavi
fi: Sivunavigointi

en: PageNavi Settings
fi: Sivunavigointi asetukset (PageNavi)
